ΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ ΠΛΗΜΜΥΡΙΣΕ Η ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ

ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΩΝ

ΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ ΠΛΗΜΜΥΡΙΣΕ Η ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ

Με χριστουγεννιάτικες μελωδίες, τραγούδια και ύμνους πλημμύρισε η κεντρική πλατεία «Ρήγα Φεραίου» στην πόλη της Καλαμπάκας, το πρωί της Τρίτης 19 Δεκεμβρίου 2023 από τους μαθητές των σχολικών μονάδων του Δήμου Μετεώρων.
Η εκδήλωση αυτή διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων και τις Σχολικές Μονάδες του Δήμου Μετεώρων σε συνεργασία με την Ιερά Μητρόπολη Σταγών και Μετεώρων και με τον Δήμο Μετεώρων, με σκοπό τη συγκέντρωση τροφίμων, τα οποία διατέθηκαν στην Ιερά Μητρόπολη ως ένδειξη αγάπης, προσφοράς και αλληλεγγύης προς τους συνανθρώπους μας, μεταφέροντας μήνυμα αγάπης για τις άγιες ημέρες των Χριστουγέννων.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Σταγών και Μετεώρων κ.κ. Θεόκλητος, ο Δήμαρχος Μετεώρων κ. Θοδωρής Αλέκος, ο Διευθυντής της ΔΙ.Π.Ε. Τρικάλων, μέλη της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί.

Από τη ΔΙ.Π.Ε. Τρικάλων