Ημερίδα με θέμα: «Εκπαίδευση STEAM και καινοτομία»

Σας προσκαλούμε στην ημερίδα με θέμα: «Εκπαίδευση STEAM και καινοτομία», η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 11:00 – 13.00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσείου «Τσιτσάνη». Η ημερίδα συνδιοργανώνεται από την Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων σε συνεργασία με το «Αναπτυξιακό Κέντρο Θεσσαλίας».
Η ημερίδα απευθύνεται: α) στους εκπαιδευτικούς των δημοτικών σχολείων, β) σε όλους του εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης που ενδιαφέρονται για την Εκπαίδευση STEAM και μεταξύ άλλων σε αυτή θα παρουσιαστούν project STEAM από εκπαιδευτικούς και μαθητές των εξής σχολείων α) Δημοτικό Σχολείου Βαλτινού β) Νηπιαγωγείο Ριζαριού και γ) Δημοτικό Σχολείο Φαρκαδόνας.

Από τη ΔΙ.Π.Ε. Τρικάλων